Версія для друку

Відповідальність за умисне легке тілесне ушкодження передбачена ст. 125 Кримінального кодексу України. Відповідно до ст. 477 Кримінального процесуального кодексу України, нанесення легких тілесних ушкоджень належить до тієї групи злочинів, за якими кримінальне провадження розпочинають не інакше, як за скаргою потерпілого.

Стаття 125 КК України складається з двох частин. Перша стосується тілесних ушкоджень, що мають незначні, скороминущі наслідки тривалістю не більше шести днів, як то садно чи синець. Таке діяння карається штрафом до 850 гривень або громадськими роботами на строк до 200 годин, або виправними роботами до одного року. У другій частині йдеться про ушкодження, котрі спричинили короткочасний розлад здоров’я тривалістю понад шість днів, але не більше, ніж три тижні. За це, крім громадських і виправних робіт, передбачений арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до двох років. Короткочасний розлад здоров’я та втрата працездатності встановлюються судово-медичною експертизою.

У випадку, якщо вам були нанесені тілесні ушкодження, необхідно, передусім, звернутись до органів міліції з письмовою заявою та отримати направлення на проходження судово-медичної експертизи. Якщо за результатами судово-медичної експертизи встановлено, що вам нанесено легкі тілесні ушкодження, розпочинається досудове розслідування за статтею, якою передбачається відповідальність за вчинений кривдником злочин (в даному випадку – ст. 125 КК України).

І на завершення вищеописаного. Перед тим як розмахувати кулаками чи ногами, потрібно подбати якщо не про своє незаплямоване майбутнє, то хоча б про майбутнє своїх нащадків. Адже перед ними, в разі судимості батька або матері, закриється багато дверей у престижні вузи та силові структури. Повірте, це нанесе їм також ушкоджень, проте вже моральних. А це набагато гірше тілесних.

Читайте та думайте!

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть Shift + Enter щоб повідомити нас.