Версія для друку

02 жовтня 2016 року на території Ладинської сільської ради Любомльського району представниками громадської організації З’єднання борців «За справедливість» у Волинській області здійснено виїзний прийом громадян. Під час якого отримано звернення від жительки села Мосир Алла М. з проханням надання їй правового захисту. Суть звернення полягала у тому, що вона перебуваючи у відпустці, написала заяву на звільнення із посади вчителя початкових класів Мосирської школи у зв’язку із виходом на пенсію. Під час оформлення документів при звільненні, бухгалтерія відділу освіти Любомльської РДА провела перерахунок відпускних у бік зменшення, внаслідок чого вона змушена була внести у касу установи 822 гривні. Однак згодом у пані Алли закралися сумніви у правильності проведених бухгалтером розрахунків, тому й вирішила звернутися за правовою допомогою до борців.

В ході розгляду звернення заявниці та аналізу чинного законодавства вбачалося, що відділом освіти Любомльської РДА грубо порушено частину 2 пункту 6 Порядку надання щорічної основної відпустки працівникам освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №346 від 14.04.1997 року, яким визначено, що у разі звільнення вищезгаданих працівників, які до звільнення пропрацювали не менше, як 10 місяців, грошова компенсація виплачується за невикористані дні щорічної відпустки з розрахунку повної її вартості. Тобто, вимоги відділу освіти були незаконними, а Алла М. безпідставно повернула в касу цієї установи грошові кошти в розмірі 822 гривні.

В подальшому, громадською організацією було прийнято рішення про направлення письмового листа до Державної служби України з питань праці у Волинській області з метою проведення позапланової перевірки відділу освіти Любомльської РДА щодо дотримання законодавства про оплату праці, в частині правильності відрахувань грошових коштів із заробітної плати громадянки Алли М.

Відповідно до наказу Управління Держпраці у Волинській області від 05.10.2016 року «Про проведення позапланової перевірки» у відділі освіти Любомльської РДА, згідно наданого погодження Держпраці, проведена позапланова перевірка з метою розгляду питань викладених у листі. В ході якої було підтверджено факт порушення чинного законодавства про оплату праці та порушення прав Алли М.

IMG_20161124_0002

Оскільки наявне порушення прав, то воно підлягало поновленню.

Також громадською організацією направлено лист до відділу освіти Любомльської РДА про притягнення винних осіб до відповідальності та вжиття належних заходів реагування з метою недопущення таких порушень прав громадян у майбутньому.

На початку листопада 2016 року відділом освіти Аллі М. таки повернули кошти в розмірі 822 грн., проте не шляхом особистого вручення у бухгалтерії, а передали через колишнього працівника школи, яка проживає по сусідству. Окрім цього, було зроблено закид, що через звернення Алли М. до борців, змушений був розрахуватися керівник відділу освіти пан Стрільчук. Так це чи ні, важко сказати. Але порушень під час розгляду звернення та перевірки даної установи таки нашукано багато.

І насамкінець. Пенсія в Алли становить 1200 гривень і ті 822 гривні, які їй повернули, є вагомим грошовим внеском у сімейний бюджет родини.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть Shift + Enter щоб повідомити нас.