Версія для друку

11 березня 2016 року до відокремленого підрозділу громадської організації З’єднання борців «За справедливість» у Волинській області поштою надійшло колективне звернення від жительок села Ладинь Любомльського району Гіль Надії та Лебідь Маргарити. У зверненні зазначено, що заявниці були звільнені із займаних посад у Ладинській ЗОШ, яку ліквідували, 02 грудня 2015 року, однак упродовж трьох місяців з ними не провели вчасного та належного розрахунку по заробітній платі. Однак, їхні неодноразові усні звернення до адміністрації відділу освіти Любомльської РДА позитивного результату не дали, бо щоразу їм відповідали лаконічно: вам не положено.

Читайте також: У досудовому порядку відділ освіти Любомльської РДА повернув кошти жіночці

[ File # csp4061451, License # 1782117 ] Licensed through http://www.canstockphoto.com in accordance with the End User License Agreement (http://www.canstockphoto.com/legal.php) (c) Can Stock Photo Inc. / AnatolyMУ ході розгляду цієї колективної заяви відокремленим підрозділом вбачалось, що відділом освіти Любомльської РДА грубо порушено ст.116 Кодексу законів про працю, у якій сказано, що при звільненні працівника виплата усіх сум, що належать йому, проводиться в день звільнення. Надії та Маргариті, всупереч цій нормі трудового законодавства, розрахункові кошти були виплачені тільки 29 січня 2016 року. А тому і порушено вимоги ст. 117 КЗпП України. Окрім цього, внаслідок порушення Порядку надання щорічної основної відпустки керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів), інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам, затвердженого Постановою КМУ від 14 квітня 1997 року №346, Надії та Маргариті не донараховано та не виплачено компенсацію за дні невикористаної щорічної відпустки, а саме, Надії – за 9 днів, а Маргариті – за 6 днів.

У порядку реагування громадською організацією було направлено лист до Любомльської РДА з метою досудового усунення порушення оплати праці, а до управління Держпраці у Волинській області – щодо вирішення питання призначення позапланової документальної перевірки за вищенаведеними фактами.

Читайте також: Вжито заходи щодо усунення причин порушень трудового законодавства у роботі відділу освіти Любомльської РДА

27 квітня 2016 року управлінням Держпраці у Волинській області до відокремленого підрозділу було скеровано акт позапланової документальної перевірки від 06.04.2016 року щодо порушення законодавства про працю. З метою їх усунення подано припис.

1-1 1-21-3

Також складено протокол про адміністративне правопорушення на бухгалтера відділу освіти Любомльської РДА Бугайчук В.І. 

2-1 2-2 2-3

9 грудня 2016 року, у відповідь на запит відокремленого підрозділу щодо переліку заходів, направлених на виконання припису, відділом освіти Любомльської РДА було надіслано копію листа на ім’я головного державного інспектора.

3

bukhgalterЗ даного листа стало відомо, що бухгалтерія відділу освіти у квітні 2016 року провела перерахунок коштів, які 04 травня обом заявницям були виплачені у повному об’ємі. Розрахунок та записи у відомостях про нарахування та виплату заробітної плати свідчили про те, що Надії  було донараховано та виплачено 4152 гривні, а Маргариті – 1680 гривень, про що засвідчено їхніми особистими підписами. 

4

Отже, з цього можна винести гарний урок. Перше: завдяки настирності заявниць та втручанню громадської організації, було донараховано та виплачено немалі суми коштів, які гарантуються законодавством про оплату праці. Друге: коли хтось потрапляє у подібну ситуацію та сумнівається у законності дій адміністрації чи підприємця, зокрема під час звільнення та виплати належних сум заробітної плати, варто у повній мірі реалізувати своє право на звернення. Бо чиновники рідко коли самостійно визнають свої помилки, тому їх постійно потрібно контролювати та змушувати не тільки визнавати свої огріхи, а й у подальшому дотримуватися законодавства.

Читайте також: Наша допомога потрібна людям. Нам – Ваша підтримка

Тому ми вкотре закликаємо: пишіть до нас, приходьте або телефонуйте. Ми завжди раді вислухати ваші проблеми, розібратися із викладеними вами фактами неправомірних, на вашу думку, діянь та ініціювати перевірки працедавців. Тільки спільними зусиллями можна відновити справедливість.

JudgeP.S. Право на звернення є важливим конституційно-правовим засобом захисту та однією з організаційно-правових гарантій дотримання прав і свобод громадян. Це право включає дві складові.

По-перше, звернення громадян є однією з форм участі населення в державному управлінні, у вирішенні державних і суспільних справ, можливістю активного впливу громадянина на діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування.

По-друге, це спосіб відновлення порушеного права громадянина через подання до органів державної влади скарг, заяв і клопотань. У такому розумінні це механізм виконання соціальних обов’язків публічної влади.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть Shift + Enter щоб повідомити нас.