Версія для друку

20 вересня 2016 року до відокремленого підрозділу громадської організації З’єднання борців «За справедливість» у Волинській області (надалі – громадська організація) звернулася жителька села Мосир пані Галина із заявою про надання їй правового захисту з метою поновлення її порушених прав. Суть заяви полягала у тому, що 8 вересня 2016 року відділом освіти Любомльської районної державної адміністрації її незаконно було звільнено із займаної посади вчителя математики, у зв’язку із скороченням штату працівників.

В ході розгляду цієї заяви та ознайомлення із доданими матеріалами, громадською організацією було зроблено висновок, що відділом освіти незаконно звільнено Галину через грубе порушення приписів трудового законодавства, а саме, її за два місяці до моменту звільнення ніхто не попередив про таке рішення, а також їй не пропонувалась інша робота. Разом з тим, громадською організацією невідкладно і безкоштовно підготовлено позовну заяву та призначено представника у суді, з метою відновлення порушених прав Галини.

«Працівник може звернутися з заявою про вирішення трудового спору безпосередньо до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду в тримісячний строк з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, а у справах про звільнення – в місячний строк з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки. (ч. 1 ст. 233 КЗпП України)»

Позовні вимоги до відділу освіти полягали у визнанні незаконним та скасуванні наказу про звільнення, поновлення на посаді та стягнення коштів за час вимушеного прогулу.

До позовної заяви також додано клопотання про слухання справи із попереднього засідання, щоб надати змогу сторонам вирішити трудовий спір шляхом укладення мирової угоди.

Під час попереднього судового засідання, яке відбулося 12 жовтня 2016 року, представник відділу освіти Машевська Л.А. вперто не визнавала факт незаконного звільнення та подала письмові заперечення на позовні вимоги. У свою чергу, представник Галини, щоб не затягувати судовий процес у часі, запропонував укласти мирову угоду, однак Машевська відмовилась.

Лише через декілька днів після проведення цього судового засідання, з боку відділу освіти поступили усні пропозиції щодо врегулювання спору поза судом, шляхом самосійного скасування наказу про звільнення, поновлення позивача на роботі з виплатою вимушеного прогулу. На це позивач – Галина була згідна. Також, таку позиції підтримав і представник Галини, оскільки це відповідало її правам та інтересам.

У результаті проведеної позасудової зустрічі, 24 жовтня 2016 року відділом освіти було скасовано оспорюваний наказ про звільнення, поновлено Галину на посаді вчителя математики, а також, їй виплачено заробіток за час вимушеного прогулу з 9 вересня по 24 жовтня 2016 року в розмірі 1293 грн.

thumb_superbossУ свою чергу, 05 грудня 2016 року судом було проаналізовано всі обставини справи та встановлено, що звільнення проведено з порушенням закону щодо гарантій працівника при звільнені. Та прийняв рішення, яким визнав незаконним наказ відділу освіти Любомльської райдержадміністрації про звільнення та поновив Галину на посаді вчителя математики з 9 вересня 2016 року (дивитися рішення, яке подано нижче).

Мораль цієї ситуації така. Не варто нехтувати своїм правом. Тим більше, коли закон стоїть на захисті порушених прав людини.

З метою отримання безкоштовного правового захисту, прохання зателефонувати до нас за телефонами (03342)3-58-80 або (063)3500763. Окрім цього, ми чекаємо у своєму офісі за адресою: м. Володимир-Волинський, вул. Л.Горки, 10.

IMG_20161214_0001 IMG_20161214_0002 IMG_20161214_0003 IMG_20161214_0004

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть Shift + Enter щоб повідомити нас.