Версія для друку

У жовтні 2014 року до відокремленого підрозділу громадської організації З’єднання борців «За справедливість» у Волинській області (надалі громадська організація) звернулася вчителька початкових класів ЗОШ № 5 міста Володимира-Волинського Ольга Н. та повідомила нам про те, що їй з вересня 2012 року по вересень 2014 року управлінням освіти міської ради спільно із бухгалтерією школи не вплачується надбавка до заробітної плати за індивідуальне навчання учнів, які мають вади у фізичному та розумовому розвитку. Також повідомила, що із даною проблемою вона уже звернулася до адвоката, однак впродовж тривалого терміну жодного результату від нього не отримала.

У ході розгляду цього звернення громадською організацією невідкладно скеровано запит до управління освіти з метою отримання додаткових документів. А після їх отримання встановлено, що управління освіти та школа № 5 порушили право Ольги на гідну оплату праці, бо протиправно позбавили її доплати в розмірі 20 відсотків до посадового окладу за індивідуальне навчання учнів з особливими потребами. Також встановлено те, що лише з вересня 2014 року така надбавка виплачується вчителям. Оскільки право Ольги явно порушено – громадська організація прийняла рішення про надання Ользі безкоштовного правового захисту.

З метою досудового врегулювання спору громадська організація в інтересах Ольги надіслала до управління освіти лист з вимогою донарахувати та виплатити їй заборговану надбавку, починаючи із 01.09.2012 по 01.09.2014 року, відповідно до вимог абзацу другого підпункту «В» пункту 28 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти. Згідно цієї Інструкції ставки заробітної плати вчителів за індивідуальне навчання дітей та підлітків, які потребують особливих умов виховання або тривалого лікування, підвищуються на 20%.

Однак управління освіти надіслало відмову, мотивуючи тим, що Ольга немає на це права.

Реагуючи на цю нікчемно-незаконну відмову, громадською організацією для Ольги безкоштовно підготовлено та подано у Володимир-Волинський міський суд позовну заяву з вимогою до управління освіти Володимир-Волинської міської ради та ЗОШ № 5 про поновлення порушених її прав.

Однак, 10 березня 2015 року суддя Володимир-Волинського міського суду Пікула Н.В. прийняла рішення про залишення позовної заяви без розгляду через, нібито, пропуск Ольгою строку звернення до суду. Оскільки таке рішення суду є нікчемним, то для його скасування громадською організацією безкоштовно підготовлено для Ольги апеляційну скаргу.

У серпні 2015 року рішенням Львівського апеляційного адміністративного суду ухвалу Володимир-Волинського суду скасовано, чим було підтверджено факт прийняття суддею Пікулою Н.В. неправосудного рішення через не допуск Ольги до правосуддя, про що також надіслано відповідне повідомлення.

Лише навесні 2016 року вдруге було подано у Володимир-Волинський міський суд позовну заяву про стягнення на користь Ольги доплати до заробітної плати із ЗОШ № 5. Разом з тим, з боку громадської організації Ользі безкоштовно надано представника у суді.

Під час розгляду позову, було задоволено заяви про самовідвід судді Пікули Н.В. та Лященка О.В. Оскільки на той час у Володимир-Волинському суді працювало тільки два судді, справу передано до Нововолинського міського суду.

У Нововолинському суді представник відповідача школи № 5 – Костюк Ірина Ростиславівна  (фото даної особи додається) позовних вимог не визнала, внаслідок чого, представник Ольги заявив ряд клопотань про призначення позапланової перевірки у школі, виклик та допит свідків: начальника управління освіти – Здіховського Д.А. та керівника профспілки – Розову О.М.

29 вересня 2016 року судом було проаналізовано покази свідків і надані документи, та прийнято рішення стягнути з Володимир-Волинської ЗОШ № 5 на користь Ольги заборгованість в розмірі 12207 гривень по заробітній платі за навчання нею дітей, які мають порушення у фізичному та розумовому розвитку, за період із 01.09.2012 по 01.09.2014 року. (рішення суду нижче)

Проте представник школи подала апеляційну скаргу на це рішення суду. А 08 грудня 2016 року апеляційним судом дану скаргу визнано неподаною і повернуто особі, яка її подала. Таким чином, рішення Нововолинського міського суду набрало законної сили.

Отже, справедливість таки була відновлена. І хоча громадській організації довелося затратити немало ресурсів та часу, проте ця справа коштувала їх. Бо це вкотре доводить, що яким би чином чиновники не визнавали своїх грубих помилок, проте гідну заробітну плату, яка гарантована законодавством, вони змушені виплачувати.

Вкотре звертаємося до наших читачів. Якщо ви бажаєте отримати безкоштовний правовий захист, прохання зателефонувати до нас за телефонами (03342)3-58-80 або (063)3500763. Окрім цього, ми чекаємо у своєму офісі за адресою: м. Володимир-Волинський, вул. Л.Горки, 10. Для письмового звернення у нас відкрито абонентську скриньку № 99, м. Володимир-Волинський, 44702.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть Shift + Enter щоб повідомити нас.