Версія для друку

29 листопада 2016 року до відокремленого підрозділу громадської організації З’єднання борців «За справедливість» у Волинській області звернувся оператор газової котельні Поромівської ЗОШ Іваничівського району Микола С. з тим, що йому даним навчальним закладом не здійснюється доплата за роботу у нічний час. 

Під час розгляду даного звернення громадською організацією встановлено, що з дати прийняття його на посаду, а саме із 21 жовтня 2016 року, відділом освіти Іваничівської РДА не нараховується та не виплачується Миколі С. доплата за роботу у нічний час, мотивуючи тим, що на вулиці плюсова температура.

Така мотиваціє відділу освіти є прямим наслідком грубого порушення права Миколи на оплату праці, бо згідно статті 108 Кодексу законів про працю України робота у нічний час оплачується у підвищеному розмірі, але не нижче 20 відсотків тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи у нічний час. І жодного посилання на погодні умови трудове законодавство не передбачає. Крім цього, підставою для нарахування нічних є графік чергувань, де чітко вказано кількість відпрацьованих годин у нічну пору доби. А нічним часом відповідно до ст. 54 цього Кодексу є час з 10 години вечора до 6 години ранку. 

Отже вищевикладена бездіяльність відділу освіти Іваничівської РДА є протизаконною та такою, що не відповідає нормам трудового законодавства.  

Після всебічного аналізу даного звернення та встановлення усіх необхідних обставин, громадською організацією в інтересах Миколи було надісланий належний лист про відновлення його порушеного права на оплату праці до управління Держпраці у Волинській області для проведення позапланової перевірки.

Під час проведення позапланової перевірки уже 13 грудня 2016 року Миколі С. було донараховано та виплачено доплату за роботу у нічний час в сумі 276,55 гривень за період за  жовтень та листопад 2016 року. Варто зазначити, що виплати за нічні години роботи одержали решту операторів, які працюють у Поромівській ЗОШ.

У порядку реагування на дане порушення, відокремленим підрозділом громадської організації З’єднання борців «За справедливість» у Волинській області підготовлено звернення до Іваничівської РДА щодо проведення у відділі освіти службового розслідування за фактом невиплати надбавки за роботу у нічні години доби та притягнення винних осіб до відповідальності. Окрім цього, про даний факт порушення трудового законодавства повідомлено управління освіти, науки та молоді Волинської ОДА.

Щоразу наприкінці статті ми наголошуємо на тому, що не варто потурати чиновникам та йти на різноманітні уступки тільки тому, що держава недостатньо виділяє коштів на утримання бюджетної сфери. Тому коли ви відчуваєте, що ваше право порушене і не знаєте, до кого звернутися за правовим захистом, прохання зателефонувати до нас за телефонами (03342) 3-58-80 або (063) 3500763. Окрім цього, ми чекаємо у своєму офісі за адресою: м. Володимир-Волинський, вул. Л.Горки, 10. Для письмового звернення у нас відкрито абонентську скриньку № 99, м. Володимир-Волинський, 44702.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть Shift + Enter щоб повідомити нас.