Версія для друку

В грудні 2016 року до відокремленого підрозділу громадської організації З’єднання борців «За справедливість» у Волинській області звернулась пенсіонерка із Володимира-Волинського Тамара З. з приводу відмови працівником Володимир-Волинського ТМО у проведенні забору крові на аналіз проби печінки, оскільки пацієнткою не були внесені кошти в благодійну касу.

Після об’єктивного та повного аналізу даного звернення громадською організацією було встановлено грубе порушення прав Тамари в частині безкоштовного медичного обслуговування та законодавства про благодійну діяльність, а тому в інтересах Тамари були надіслані до Володимир-Волинської ТМО належні листи з вимогою розглянути звернення та вирішити дану проблему. Окрім цього з боку громадської організації була надана правова допомога у складанні від імені Тамари З. заяви до головного лікаря ТМО з проханням забезпечення безкоштовної здачі аналізу крові.

У порядку реагування від головного лікаря ТМО Олександра Клачука надійшла відповідь, яка вказувала на те, що зважаючи на недостатнє фінансування медичний заклад змушений співпрацювати з благодійними організаціями, зокрема з Членською благодійною організацією «Міськрайонна благодійна каса». У подальшому головний медик вказує на те, що з працівниками кабінету ультразвукової діагностики, які змусили Тамару придбати комплект рукавичок, масок та флакон спирту, проведено роз’яснювальну бесіду про неможливість застосування примусу в сфері благодійної діяльності. З метою запобігання непорозумінь схожого характеру Олександр Клачук порадив повідомляти керівництво ТМО про конкретні випадки примусу здати кошти в касу або придбати відповідні медичні засоби. Щодо характеру благодійної діяльності, яка згідно Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» носить добровільний характер, головний лікар наголосив, що Володимир-Волинське ТМО залишає за людиною вибір здавати внески у добровільну лікарняну касу або відмовити у наданні такої допомоги.  

Після цього, 02 січня 2017 року Тамара вирушила до лікарні, де їй проведено аналіз крові на проби печінки без внесення благодійного внеску.

Тепер пані Тамара постійно відвідує Володимир-Волинське ТМО з листами громадської організації та головного лікаря Клачука О.

На завершення хочемо вкотре звернутися до громадян, які звертаються до лікувальної установи за медичними послугами. Якщо вас змушують сплачувати добровільні пожертви, повідомляйте про дані факти головного лікаря. А коли й він безпорадно розведе руками, вказуючи на важке фінансове становище, звертайтеся до громадської організації, зателефонувавши до нас за номерами (03342) 3-58-80 або (063) 3500763. Окрім цього, ми чекаємо у своєму офісі за адресою: м. Володимир-Волинський, вул. Л.Горки, 10. Для письмового звернення у нас відкрито абонентську скриньку № 99, м. Володимир-Волинський, 44702.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть Shift + Enter щоб повідомити нас.