Версія для друку

Про те, як по любомльській районній освіті пролетів буревій порушень трудових прав освітян, ми неодноразово озвучували у попередніх статтях (див. Поновлено незаконно звільнену вчительку математики та виплачено їй кошти, лише після звернення до суду / У досудовому порядку виплачено не нараховану та не виплачену заробітну плату: одній людині -4151 гривні, а другій -1679 гривень / Вжито заходи щодо усунення причин порушень трудового законодавства у роботі відділу освіти Любомльської РДА / У досудовому порядку відділ освіти Любомльської РДА повернув кошти жіночці). Це все є наслідком необдуманого та швидкого закриття дрібних освітніх закладів, а також відсутність у посадовців чіткого знання норм трудового законодавства. Однією із таких шкіл, яка потрапила під прес бюрократії, є Мосирська ЗОШ І-ІІ ступенів.

Вивільнення працівників цієї школи та виплати коштів при їх звільнені відбувалося не так, як передбачено трудовим кодексом, а так, як цього хотів начальник відділу освіти Стрільчук В.І. та юрист Машевська Л.А. Ці люди після цього у районному відділі освіти не працюють, бо через них прості люди були змушені шукати захисту з метою відновлення порушених прав у громадській організації.

До таких простих людей також входить колишній директор Мосирської ЗОШ Ніна К., котра до останнього не кидала тонучий корабель. Все надіялася втримати школу та навчальний процес. І у той час, коли її колеги за допомогою громадської організації З’єднання борців «За справедливість» у досудовому порядку уже отримали невиплачені заробітні плати, повернули назад зайво вирахувані кошти, а дехто – вже пішов до суду та був поновлений на роботі; Ніна все ще жила надією на відновлення навчального процесу у цій школі.

Коли Ніну викликали до районного відділу освіти та дали підписати наказ на її звільнення з роботи, терпець у неї увірвався та за порадою своєї колеги у листопаді 2016 року вона написала звернення до громадської організації з метою отримання безкоштовного правового захисту задля поновлення на роботі.

За словами Ніни, вона не прагнула одержати якісь додаткові кошти чи бонуси, вона прагнула до відновлення справедливості шляхом поновлення на роботі. Адже коли вручають повідомлення про зміну істотних умов праці, а звільняють у зв’язку із скороченням штату працівників без завчасного повідомлення про таке вивільнення та без пропонування вільних посад, такого не можна дарувати, бо це суперечить трудовому законодавству. Тому, не гаючи часу, громадською організацією подано позов до суду про її поновлення на роботі. Звісно, як зауважила Ніна, було трохи страшно, переживала, як прийшла перша повістка з’явитися на судове засідання. Але вона твердо усвідомила, що її право на працю грубо порушено, а тому задалася ціллю його відновити за допомогою громадської організації та звернення до суду.

Зважаючи на не перший позов, які були підготовлені громадською організацією, суддя Любомльського районного суду дещо дивно запитав у Ніни, мовляв, що ж то за така організація, яка безкоштовно надає правову допомогу та захист? І коли вона розповіла про наш відокремлений підрозділ та кому ми безкоштовно допомогли із освітян Любомльщини, суддя був просто приємно вражений.

Після першого судового засідання до Ніни зателефонували із Любомльського районного відділу освіти та запросили на зустріч. Зібрали збори працівників та без вагань їй запропонували посаду методиста відділу освіти з математики та фізики. Усе це оформили відповідним протоколом зборів, а у січні 2017 року Ніна була прийнята на цю посаду. Колектив її прийняв дружелюбно, без жодного натяку на зверхність або осуд.

Пані Ніна цьому радіє, бо її порушене право на працю було відновлено, що й вимагалось.

Також Ніна виразила щиру вдячність громадській організації. Бо якби не наша підтримка у вигляді безкоштовної консультації та допомоги у складанні документів до суду, її порушене право на працю ніколи б не було відновленим.

На завершення хочемо вкотре звернутися до громадян: «Якщо ви були звільнені і вважаєте таке звільнення незаконним, то невідкладно зверніться до громадської організації З’єднання борців «За справедливість», оскільки строк звернення до суду для поновлення на роботі становить один місяць з дня отримання трудової книги або копії наказу. Ми чекаємо у своєму офісі за адресою: м. Володимир-Волинський, вул. Л.Горки, 10. Тел. (03342) 3-58-80 або (063) 35-00-763. Для письмового звернення у нас відкрито абонентську скриньку № 99, м. Володимир-Волинський, 44702.

Категорія справи №

163/3026/16-ц

: Цивільні справи; Позовне провадження; Спори, що виникають із трудових правовідносин; Спори, що виникають із трудових правовідносин про поновлення на роботі.

Надіслано судом: 16.01.2017. Зареєстровано: 18.01.2017. Оприлюднено: 20.01.2017.

Державний герб України

Справа № 163/3026/16-ц

Провадження № 2/163/46/17

ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без розгляду

16 січня 2017 року                                               Любомльський районний суд Волинської області

у складі: головуючої судді – Гайдук А.Л.,

               за участі секретаря Горпинко К.О.,

  розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Любомль цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до відділу освіти Любомльської районної державної адміністрації Волинської області про визнання незаконним та скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, –

в с т а н о в и в :

01.12.2016 року ОСОБА_1 звернулась в суд з зазначеним позовом, у якому просила: поновити їй строк для звернення до суду за захистом її порушених прав; визнати незаконним та скасувати наказ відділу освіти Любомльської районної державної адміністрації Волинської області від 16.09.2016 року за №298-к; поновити її на посаді директора Мосирської ЗОШ №І-ІІ ступеня з 17.09.2016 року; стягнути з відповідача у її користь середній заробіток за час вимушеного прогулу, починаючи з 17.09.2016 року до дня постановлення рішення суду.

В призначене на 17 год. 00 хв. 16.01.2017 року судове засідання сторони не зявились.

Разом з цим, 04.01.2017 року позивачем в канцелярію суду подано заяву про залишення вищевказаної позовної заяви без розгляду, у звязку із досудовим вирішенням спору, а саме, поновленням її на роботі відповідачем добровільно. У цій же заяві позивач просила розглядати справу у її відсутності.

За викладених обставин, розгляд справи здійснювався за відсутності осіб, які беруть участь у справі, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, що відповідає вимогам ч. 2 ст.197 ЦПК України.

Вирішуючи заяву позивача про залишення позову без розгляду суд виходить з наступних положень цивільного процесуального законодавства України.

Згідно ст.3 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Частиною 2 статті 11 ЦПК України визначено, що особа, яка бере участь у справі, розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.

Як на підставу залишення позову, позивач вказує на досудове вирішення спору.

Відповідно до п. 5 ч.1 ст. 207 ЦПК України, суд постановляє ухвалу про залишення заяви без розгляду, якщо позивач подав заяву про залишення позову без розгляду.

Враховуючи викладені норми Цивільного процесуального кодексу України та зміст поданої позивачем в канцелярію суду заяви від 04.01.2017 року, суд дійшов висновку про необхідність залишення позовної заяви ОСОБА_1 до відділу освіти Любомльської районної державної адміністрації Волинської області про визнання незаконним та скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу без розгляду.

Керуючись п.5 ч.1 ст.207, ст.ст.209, 210 ЦПК України, суд, –

у х в а л и в :

Позовну заяву ОСОБА_1 до відділу освіти Любомльської районної державної адміністрації Волинської області про визнання незаконним та скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Волинської області через Любомльський районний суд Волинської області шляхом подачі апеляційної скарги в пятиденний строк з дня отримання копії ухвали.

Головуюча : суддя                                                                                        А.Л. Гайдук

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть Shift + Enter щоб повідомити нас.