Версія для друку

04 червня 2015 року громадська організація З’єднання борців «За справедливість» звернулася із запитом до Володимир-Волинського ОРВК з приводу надання інформації відносно розміру заробітних плат, премій та іншого матеріального заохочення за період з 01.01.2014 по 31.05.2015 року, які виплачуються працівникам військового комісаріату з державного бюджету.

19 червня 2015 року було одержано відповідь за підписом військового комісара Р. Яція, якою було повідомлено, що Володимир-Волинський ОРВК є відокремленим підрозділом Волинського обласного військового комісаріату, тому нарахуванням заробітних плат та інших матеріальних заохочень здійснює відділ фінансового забезпечення Волинського ОВК.

22 червня цього ж року громадська організація вдруге звернулася до Володимир-Волинського ОРВК з приводу того, яким же чином можна одержати раніше запитувану інформацію, на що 01 липня одержала відповідь за підписом ТВО військового комісара Р. Зарівняка, в якій було вказано на те, що за даною інформацією потрібно звертатися до Волинського ОВК. Отже, всупереч Закону України «Про доступ до публічної інформації», замість того, щоб упродовж 5 днів направити запит до належного розпорядника інформації, Володимир-Волинський ОРВК змусив громадську організацію самостійно звертатися до Волинського обласного військового комісаріату. Окрім цього Володимир-Волинський ОРВК порушив строки розгляду запиту: замість 5-ти робочих днів, інформацію було підготовлено тільки на сьомий день з дня одержання запиту.

Зважаючи на грубе порушення Володимир-Волинським об’єднаним військовим комісаріатом норм Конституції та законів України, громадська організація звернулася з відповідним повідомленням до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, котрий здійснює безпосередній контроль за дотриманням прав людини на доступ до публічної формації.

11 вересня 2015 року від Представника Уповноваженого Верховної Ради з прав людини надійшло реагування, в якому зазначено, що до Міністерства оборони надіслано лист з метою вжиття відповідних заходів (проведення службового розслідування) і після одержання відповіді вирішуватиметься питання щодо наявності правових підстав для вжиття додаткових заходів реагування.

13 січня 2016 року на повторне звернення громадської організації Представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини скерував лист, в якому зазначено, що в Міністерстві оборони України було проведено службове розслідування, внаслідок якого 08.08.2016 року було прийнято рішення за підписом ТВО начальника штабу – першого заступника командувача Сухопутних військ України Островецького. З даного документа стало відомо, що у порядку реагування на неналежне виконання обов’язків під час розгляду звернення громадської організації З’єднання борців «За справедливість», було видано Наказ військовим комісаром Волинського обласного комісаріату Р.Куликом, в якому:

  1. Голові комісії з розгляду звернень громадян Волинського обласного військового комісаріату майору Рибалку М.Д. оголошено зауваження.
  2. З відповідальними посадовими особами районних, міських військових комісаріатів Волинської області за організацію роботи із зверненнями громадян провести додаткові заняття по вивченню Закону України «Про звернення громадян» та Дисциплінарного Статуту України в частині звернення громадян, дотримання строків розгляду звернень тощо.

Право на інформацію ніхто ні у кого не може відібрати. Бо наслідки за такі неправомірні дії можуть бути негативні. Тому громадська організація, скориставшись нагодою, вкотре звертається до громадян. Якщо хтось із вас звертався зі зверненням або із запитом до органів влади, управління, державних структур, підприємств та організацій, правоохоронних та військових формувань і вам було відмовлено в одержанні інформації або просто зверненням було проігноровано, звертайтеся до громадської організації. Тут БЕЗКОШТОВНО одержите правову допомогу у складанні повідомлення чи скарги на ім’я Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Ми вкотре нагадуємо наші контакти: для листування: а/с 99, м. Володимир-Волинський, 44702; для електронного спілкування: pravnukzbzs@gmail.com . Адреса офісу: місто Володимир-Волинський, вул. Лаврентія Гроки, 10 (район першої школи). Додаткову інформацію можна отримати за номерами телефонного зв’язку: (063)3500763або (03342)35880.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть Shift + Enter щоб повідомити нас.