Версія для друку

У січні 2017 року до громадської організації звернувся житель Володимир-Волинського району Іван М. (ім’я з етичних міркувань змінено) з приводу бездіяльності слідчого Володимир-Волинського підрозділу поліції, у провадженні якого знаходяться матеріали кримінального провадження за фактом ДТП.

У ході розгляду звернення громадська організація встановила явне порушення слідчим кримінально-процесуального законодавства, бо Іван неодноразово звертався до слідчого із письмовими клопотаннями про надання результатів розгляду матеріалів кримінального провадження, однак слідчим вони були проігноровані. Внаслідок такого ігнорування слідчим порушено вимоги ст. 220 КПК України, а саме: в строк трьох днів слідчий не повідомив Івану результати розгляду його клопотання.

Тому борцями прийнято рішення про надання безкоштовного правового захисту Івану шляхом складання скарги до Володимир-Волинського міського суду на бездіяльність слідчого СВ Володимир-Волинського ВП ГУ НП у Волинській області та надання безкоштовного представника для представлення інтересів Івана у суді.

10 лютого 2017 року слідчим суддею Володимир-Волинського міського суду І. Вітер, дослідивши матеріали скарги у відсутності слідчого СВ, який не з’явився до суду, заслухавши пояснення представника від громадської організації, постановлено ухвалу, якою скаргу Івана задоволено. Окрім цього, зобов’язано слідчого СВ розглянути і надати повідомлення на подані клопотання щодо результатів розслідування кримінального провадження та надати в межах норм кримінального судочинства для ознайомлення матеріали досудового розслідування у кримінальному провадженні.

Принагідно хочемо вкотре загострити увагу на тому, що в даному випадку заявнику не довелося ні скарги до суду писати, ні в судовому засідання участь приймати. Цим усім займалася громадська організація, котра забезпечила безкоштовний правовий захист. Тому запрошуємо тих, хто роками оббиває пороги поліції у пошуках хоча б якоїсь реакції на подані заяви, скарги чи повідомлення, надіслати звернення до громадської організації або озвучити проблему під час особистого спілкування в громадській приймальні, яка розташована у місті Володимир-Волинський, вулиця Лаврентія Горки, 10. Крім того, попередньо проконсультуватися кожний може за телефоном 0633500763 або 0334235880. Також можна написати звернення на абонентську скриньку № 99 м. Володимир-Волинського, 44702 або на електронну адресу: pravnukzbzs@gmail.com.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть Shift + Enter щоб повідомити нас.