Версія для друку

04 січня 2017 року до громадської організації З’єднання борців «За справедливість» звернулася жителька Володимира-Волинського, інвалід ІІІ групи Алла Р. щодо протиправних дій її колишнього роботодавця «ПАККО», які полягали у порушені вимог податкового законодавства при утримані податків з її заробітної плати. А тому, Алла просила Борців надати їй безкоштовний правовий захист та зобов’язати «ПАККО» повернути надміру стягнуті податки.

В ході розгляду звернення заявниці громадською організацією встановлено, що «ПАККО» порушено вимоги пп. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України, оскільки Алла має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, однак роботодавець не застосував податкову соціальну пільгу. Внаслідок цього, із заробітної плати Алли надміру утримано податків на суму 124,02 грн.

Стаття 169 Податкового кодексу. У належних випадках платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги.

Також, громадською організацією додатково встановлено, що Алла 30 грудня 2016 року була звільнена з посади прибиральниці, однак роботодавець «ПАККО» не виплатив їй заробітну плату. Таким чином, також порушено права та інтереси Алли та приписи статті 116 КЗпП України, яка зобов’язує роботодавців у день звільнення працівника проводити виплату усіх належних коштів.

Стаття 116 КЗпП України. При звiльненнi працiвника виплата всiх сум, що належать йому вiд пiдприємства, установи, органiзацiї, провадиться в день звiльнення. Якщо працiвник в день звiльнення не працював, то зазначенi суми мають бути виплаченi не пiзнiше наступного дня пiсля пред’явлення звiльненим працiвником вимоги про розрахунок.

Стаття 117 КЗпП України. В разi невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звiльненому працiвниковi сум у строки, зазначенi в статтi 116 цього Кодексу, при вiдсутностi спору про їх розмiр пiдприємство, установа, органiзацiя повиннi виплатити працiвниковi його середнiй заробiток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

Оскільки права та інтереси Алли явно порушені з боку її колишнього роботодавця «ПАККО», то громадською організацію було забезпечено Аллі безкоштовний правовий захист.

В ході відновлення порушених прав Алли, громадською організацією було підготовлено належні листи до головного офісу «ПАККО» із вимогою невідкладного проведення перерахунку податків з доходів Алли шляхом застосування податкової соціальної пільги, виплати заробітної плати та інших належних виплат при звільненні Алли, а також виплату середнього заробітку за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

12 січня 2017 року «ПАККО» виплатило Аллі грошові кошти, загальний розмір яких становив 3001 грн., враховуючи і середній заробіток за весь час затримки 845 грн. та перерахунок податків 124 грн.

Отже, таким чином, громадська організація безкоштовно та досудово відновила права та інтереси інваліда ІІІ грипи, які безпідставно порушені з боку ТОВ «ПАККО».

На думку Алли, якби добрі люди їй не порадили звернутися до Борців, то її права та інтереси так би і залишилися не відновленими і по цей час…

Тому громадська організація вкотре наголошує на тому, якщо ваші права та інтереси явно порушені, то звертайтеся за БЕЗКОШТОВНИМ ПРАВОВИМ ЗАХИСТОМ до громадської приймальні, яка розташована у місті Володимир-Волинський, вулиця Лаврентія Горки, 10. Крім того, попередньо проконсультуватися кожний може за телефоном 0633500763 або 0334235880. Також можна написати звернення на абонентську скриньку № 99 м. Володимир-Волинського, 44702 або на електронну адресу: pravnukzbzs@gmail.com.

І варто запам’ятати одне: не варто випрошувати або вимолювати те, що законом гарантовано одержати. А варто звернутися до добрих людей.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть Shift + Enter щоб повідомити нас.