Версія для друку

У січні 2017 року до громадської організації З’єднання борців «За справедливість» звернулися колишні вчителі початкових класів ЗОШ № 5 міста Володимира-Волинського Марія Л., Валентина Л. та Валентина К., повідомивши нам про те, що їм з 2007 року по 2014 року школа не вплачувала надбавки до заробітної плати за індивідуальне навчання учнів, які мають вади у фізичному та розумовому розвитку. Також повідомили, що із даною проблемою вони уже зверталися до відповідних установ, однак жодного позитивного результату не отримали.

У ході розгляду цих звернень громадською організацією невідкладно скеровано запити з метою отримання додаткових документів, а після їх отримання встановлено, що школа порушила право Марії Л., Валентини Л. та Валентини К. на гідну оплату праці, бо протиправно позбавила їх доплати в розмірі 20 відсотків до посадового окладу за індивідуальне навчання учнів з особливими потребами. Також встановлено, що лише з вересня 2014 року така надбавка виплачується вчителям. Оскільки право заявників явно порушено, то громадська організація прийняла рішення про надання їм безкоштовного правового захисту.

З метою досудового врегулювання спору громадська організація в інтересах заявників надіслала до школи лист з вимогою донарахувати та виплатити заборговану надбавку, починаючи із 2007 по 2014 року, відповідно до вимог абзацу другого підпункту «В» пункту 28 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти. Згідно цієї Інструкції ставки заробітної плати вчителів за індивідуальне навчання дітей та підлітків, які потребують особливих умов виховання або тривалого лікування, підвищуються на 20%. Однак школа надіслала відмову, мотивуючи тим, що у людей немає на це права.

Реагуючи на цю незаконну відмову, громадською організацією для заявників безкоштовно підготовлено та подано у Володимир-Волинський міський суд позовну заяву з вимогою до школи про поновлення порушених прав шляхом стягнення заробітної плати. Разом з тим, Марії Л., Валентини Л. та Валентини К. безкоштовно надано представника у суді.

Для розгляду даних справ призначено суддю Лященка О.В. та Вітра І.Р. У суді представник відповідача школи – Костюк Ірина Ростиславівна позовних вимог не визнала, внаслідок чого, представник позивачів заявив ряд клопотань про витребування документів.

У квітні 2017 року судом проаналізовано пояснення сторін і надані документи, та прийнято рішення стягнути з Володимир-Волинської ЗОШ № 5 на користь Марії Л. 16 791 гривень, Валентини Л. 2 480 гривень та Валентини К. 10 805 гривень.

Отже, справедливість таки була відновлена. І хоча громадській організації довелося затратити немало ресурсів та часу, проте ця справа коштувала їх. Бо це вкотре доводить, що яким би чином чиновники не визнавали своїх грубих помилок, проте гідну заробітну плату, яка гарантована законодавством, вони змушені виплачувати.

Громадська організація вкотре звертається до усіх малозахищених людей, якщо ваші права та інтереси порушено, то звертайтеся за безкоштовним правовим захистом до громадської приймальні (для перегляду адресу натисніть КОНТАКТИ).

Для перегляду рішень суду необхідно натиснути на номер справи * № 154/246/17 * № 154/251/17 * № 154/245/17 

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть Shift + Enter щоб повідомити нас.