Версія для друку

У травні 2017 року до громадської організації Борців за справедливість звернувся житель села Бубнів Володимир-Волинського району на ім’я Анатолій (ім’я змінене з етичних міркувань) про невиплату йому заробітної плати колишнім роботодавцем.

Анатолій повідомив, що з 2015 по грудень 2016 року працював в охоронній фірмі «Феміда», а після звільнення йому не виплачено 900 гривень. На його усні вимоги про виплату заборгованості, фірма повідомляла про відсутність коштів. Протягом тривалого часу Анатолій не знав, як правильно змусити роботодавця виплатити заробітну плату. Також, повідомив, що при звільнені будь-яких документів про трудову діяльність йому не надано.

З метою захисту порушених прав та інтересів Анатолія, громадською організацією було підготовлено заяву про вчинення кримінального правопорушення, а саме: невиплата заробітної плати (ст. 175 КК України) та грубе порушення трудового законодавства (ст. 172 КК України).

Через декілька днів до Анатолія зателефонував працівник Володимир-Волинської поліції та повідомив про необхідність прибуття для дачі показів.

Коли до слідчого прибув Анатолій, то він побачив там і свого колишнього начальника. Під час розмови, останній запропонував Анатолію отримати 900 гривень та відмовитись від будь-яких претензій до фірми, тобто, забрати заяву.

Оскільки Анатолій бажав лише отримати свої зароблені кошти, то одразу згодився. А після декількох підписаних заяв, Анатолію було передано грошові кошти.

Отже, внаслідок виплати Анатолію 900 гривень, його права та інтереси було відновлено.

Громадська організація звертає увагу читача, що у випадку доведення факту не оформлення трудових відносин, фірма була б змушена сплатити штраф у розмірі 87 тисяч гривень, разом з тим, середній заробіток до моменту фактичного розрахунку із  звільненим працівником.

Ще, хочемо сказати, що не будьте такими добрими до тих, хто вас довго мучив, адже так їх не перевчиш. Вимагайте компенсувати не тільки прямі збитки, але й те, що втратили, якби користувалися тими грішми… Хоч би так, а краще, злісні хай несуть покарання відповідне вашим переживанням і клопотам, поки добиваєтеся свого.  Щоб вам і нам було варто гаяти час на захист ваших інтересів.

Громадська організація вкотре звертається до усіх малозахищених людей, якщо ваші права та інтереси порушено, то звертайтеся за безкоштовним правовим захистом до громадської приймальні (для перегляду адресу натисніть КОНТАКТИ).

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть Shift + Enter щоб повідомити нас.