Версія для друку

Громадська організація Борців за справедливість звернулася із запитом про надання інформації до управління освіти Володимир-Волинської міської ради.  Запитували надати копії актів перевірок щодо додержання управлінням трудового законодавства.  Запит був задоволений шляхом надання копій документів, однак під час ознайомлення з ними, виявилося, що у нім наявні персональні дані колишнього начальника цього управління та працівника дитсадка, а саме: їх прізвище, ім’я, по-батькові, дату та місце народження, адреси проживання, номер та серія паспорта та реєстраційного номеру облікової картки платника податків. Цю інформацію було надано начальником управління освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради Петруком В.М.

Оскільки така інформація є конфіденційною, то копії сторінок повернуті до управління для її вилучення. Разом з тим, надіслано належне звернення до Володимир-Волинської міської ради та Уповноваженого ВРУ з прав людини щодо порушення управлінням законодавства про захист персональних даних.

Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» та Закону України «Про захист персональних даних», при наданні документів у яких міститься інформація з обмеженим доступом «конфіденційна», то така інформація вилучається із даного документа шляхом риштування тощо. Однак цього начальником управління зроблено не було.

Володимир-Волинська міська рада зробила вигляд, що наче провела службове розслідування по факту та встановлено, що у діях Петрука В.М. відсутні будь-які правопорушення, оскільки під час прийому осіб на роботу, яких особисті дані розголошені, вони надали свої згоди на це.

Однак, Уповноважений ВРУ з прав людини підтримав позицію організації, що все таки начальником управління Петруком В.М. було вчинено адміністративне правопорушення передбачене ч. 4 ст. 188-39 КУпАП.

«Недодержання встановленого законодавством про захист персональних даних порядку захисту персональних даних, що призвело до незаконного доступу до них або порушення прав суб’єкта персональних даних, –

тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від трьохсот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.»

Незважаючи на рішення міської ради про задовільну поведінку Петрука В.М., Уповноваженим ВРУ з прав людини було направлено протокол до суду відносно останнього.

Розгляд матеріалів адміністративного правопорушення здійснив суддя Володимир-Волинського міського суду Вітер І.Р., який допитав потерпілих: колишнього начальника управління та працівника дитсадка, ознайомився із доказами; прийняв 23.02.2017 року рішення, яким визнав винним Петрука В.М. у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 188-39 КУпАП.

Для перегляду рішення суду натисніть на «ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ»

Отже, якщо посадовець не дотримується законодавства України, то за це обов’язково повинна наступати відповідальність.

Громадська організація вкотре звертається до усіх малозахищених людей, якщо ваші права та інтереси порушено, то звертайтеся за безкоштовним правовим захистом до громадської приймальні (для перегляду адресу натисніть КОНТАКТИ).

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть Shift + Enter щоб повідомити нас.