Версія для друку

Звернення громадян до органів влади та місцевого самоврядування, а також і до інших установ, підприємств та організацій — є конституційним правом громадян, а тому повинне дотримуватися на найсерйознішому рівні.

Однак, ми, дуже часто, буваємо свідками, коли нашу заяву не хочуть приймати в канцелярії і відповідно реєструвати, щоб якось зупинити розгляд справи чи не розпочати її розгляд взагалі.

Варто пам’ятати, що письмова заява — це початок будь-якого розгляду чи службового, адміністративного, кримінального розслідування. І письмова заява має бути обов’язково зареєстрована, щоб розпочалося необхідне провадження.

Знаючи це, чиновники часто відмовляють у прийняті заяви, придумуючи різні незаконні підстави. Якщо ви стали свідками такої ситуації, вам потрібно в такому випадку:

або:

направити відповідну заяву рекомендованим листом, тоді заява скоріш за все буде отримана адресатом;

або:

викликати наряд поліції до того місця, де у вас відмовляються прийняти заяву. Такий крок або заставить чиновника таки прийняти заяву, або у вас буде протокол з поліції по відповідну відмову, що стане підставою для подальшої скарги або судового позову, що набагато страшніше для відмовця.

Варто пам’ятати, що ваша настійність та знання обов’язково допоможуть вам добитися розгляду вашого питання.

Громадська організація «Борці за справедливість» вкотре звертається до усіх малозахищених людей, якщо ваші права та інтереси порушено, то звертайтеся за безкоштовним правовим захистом до громадської приймальні (для перегляду адреси натисніть КОНТАКТИ).

Джерело: http://advocatsergiygula.com

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть Shift + Enter щоб повідомити нас.