Версія для друку

На початку 2017 року до приймальні громадської організації З’єднання борців «За справедливість» звернулося двоє пенсіонерів Яків та Степан, які проживають у Володимир-Волинському районі. Повідомили нам, що у 50 роках їх батьків було примусово виселено із Волині до Сибіру, де згодом народилися вони. Через тридцять років батьків було реабілітовано. Хоча уже батьки померли, а діти стали пенсіонерами, вирішили поцікавитися у правників організації, чи рахуються вони постраждалими від політичних репресій та чи мають вони право на отримання доплат до пенсії. Також, пенсійний фонд не дав їм відповіді.

В ході розгляду цих звернень, борцями надіслано запити до архівних та пенсійних установ для отримання архівних довідок щодо причин та підстав для виселення батьків до Сибіру, та довідок про їх реабілітацію. Після їх отримання, підготовлено до Комісії з поновлення прав реабілітованих Волинської обласної ради заяви про видачу Яківу та Степану посвідчень реабілітованих та постраждалих від політичних репресій. Через два місяці Комісія виготовила та направила їм посвідчення.

Лише після цього, направлено заяви до Володимир-Волинського Пенсійного фонду для призначення Яківу та Степану доплат до пенсії в розмірі 656 гривень. Однак, ця поважна установа, вирішила призначати їм доплату лише в розмірі 50 гривень. Така позиція посадових осіб пенсійного фонду порушила права та інтереси пенсіонерів. А тому, борцями вирішено безкоштовно підготувати для них позовні заяви до Володимир-Волинського міського суду про визнання дій пенсійного фонду незаконними та примусово зобов’язати нарахувати та виплачувати доплату в розмірі 656 гривень (50 відсотків мінімальної пенсії за віком). При цьому, під час подання позовних заяв, пенсіонерам необхідно було сплатити судовий збір в розмірі по 1280 гривень кожному. Однак, оскільки їх розмір пенсії фактично дорівнював розміру судового збору, то борці просили звільнити їх від сплати судового збору.

Для розгляду цих судових справ було призначено новопризначеного суддю Каліщука Андрія Аркадійовича, який звільнив пенсіонерів від сплати судового збору, за процедурою скороченого провадження розгляну справу та прийняв рішення задовольнити вимоги Яківа та Степана шляхом визнання дій пенсійного фонду незаконними та зобов’язав виплачувати доплату в розмірі 50 відсотків мінімальної пенсії за віком (656 гривень).

Отже, рішення судді прийнято, тому залишилося зачекати добровільного його виконання. А враховуючи те, що уже у 2017 році сімнадцять судових рішень прийнятих в користь пенсіонерів пенсійним виконані добровільно, то не виникає сумнівів щодо його виконання.

Після повторного прибуття до організації, Яків та Степан щиро подякували нам та попросили через цю статтю подякувати судді Каліщуку Андрію, який суворо дотримався чинного законодавства при прийнятті рішення в їх користь. Отже, все зрозуміло, в судах з’являються молоді судді, що хочуть судити і судять за Законом. А за це й дякувати не треба, бо держава їм платить добре.

Для перегляду судових рішень натисніть на 154/2245/17 та 154/1889/17.

Громадська організація повторно звертається до усіх малозахищених громадян права чи інтереси яких порушені, звертайтеся до нашої приймальні: м. Володимир-Волинський, вул. Лаврентія Горки, 10 (КОНТАКТИ для перегляду).

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть Shift + Enter щоб повідомити нас.