Версія для друку

Не женіться, не виходьте заміж так, щоб розводитися, бо це не приємна справа

Сьогоднішня Україна мало цінує такий суспільний елемент як сім’я. Внаслідок чого, за великий проміжок часу не сформувалися належні правові принципи щодо моральних принципів його збереження, та правила припинення сімейного життя. Ще менше відпрацьований принцип утримання батьками своїх дітей та обов’язок дітей доглядати своїх стареньких батьків. Однак, іноді, життя змушує з цим боротися, за існуючих умов.

У липні 2017 року до борців за справедливість звернулася пані Ольга із Володимир-Волинського району, яка попросила нас надати їй безкоштовний правовий захист у вирішенні питання щодо розірвання шлюбу між нею та її чоловіком і стягнення з нього аліментів. В зверненні повідомила, що у 2010 році було зареєстровано шлюб між нею та її чоловіком, від шлюбу у них народилося двоє дітей, які є ще малолітніми, найменшому виповнилося нещодавно один рік. Спільне життя із чоловіком не склалося через відсутність взаєморозуміння, чоловік зловживає спиртними напоями та не дбає про інтереси сім’ї, від чого, виникають сварки. Станом на час звернення, вони проживають окремо,  діти живуть з Ольгою.

Під час спілкування правник громадської організації повідомив Ользі, що організація не втручається у сімейне життя, а тому не може здійснити дії для розірвання шлюбу шляхом підготовки документів до суду, бо це суперечить принципу нашого нейтралітету у цих суспільних відносинах. Далі, було запропоновано їй спочатку звернутися до адвокатів для розірвання шлюбу, а потім прийти до нас для вирішення питання стягнення аліментів. Однак, Ольга на це сказала, що лише за розірвання шлюбу адвокати вимагали у неї 2000 гривень, а таких грошей у неї немає, а тому, попросила зробити виключення для неї, як малозахищеної. 

Оскільки права та інтереси Ольги та її дітей порушені, можливості самостійного захисту в неї нема, ми дійшли висновку, що вона є малозахищена,  внаслідок бездіяльності чоловіка, та враховуючи інші складові, про які ми не вправі розповідати, вирішили безкоштовно підготовити усі необхідні документи до суду про розірвання шлюбу, а згодом про стягнення аліментів.

Спочатку 11 серпня 2017 року Володимир-Волинський міський суд прийняв рішення про розірвання шлюбу. До суду чоловік не з’явився та подав заяву згідно якої позов визнав.

А 19 вересня 2017 року цей суд стягнув з колишнього чоловіка на користь Ольги аліменти на утримання двох малолітніх дітей у розмірі 1/3 частини від всіх видів його заробітку (доходу), але не менше 50 % прожиткового мінімуму дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з 31 серпня 2017 року і до настання наймолодшою дитиною повноліття. Разом з цим, суд задовольнив вимоги щодо стягнення з чоловіка 350 гривень на утримання самої Ольги, як дружини, з якою проживає дитина до 3-річного віку. До суду і в цей раз чоловік не з’явився, а подав заяву, згідно якої позов визнав.

(з етичних міркувань імена змінено)

Для перегляду судового рішення в Інтернет номер судової справи №154/1860/17 та № 154/2273/17.

У нинішні економічно складні часи, коли неможливо найняти адвоката, бо кожна копійка на рахунку, особливо тоді, коли вихованням дітей займається хтось один із подружжя без підтримки другого, звертайтеся до нас у будь-який зручний для Вас спосіб. (КОНТАКТИ для перегляду)

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть Shift + Enter щоб повідомити нас.