Версія для друку

У серпні 2017 року до борців за справедливість звернувся пенсіонер, житель міста Володимир-Волинського — Леонтій Д. На початку 2017 року він уже звертався до нас та просив зобов’язати Володимир-Волинське об’єднане управління Пенсійного фонду України здійснити нарахування та виплату йому надбавки до пенсії як члену сім’ї реабілітованого, якого було примусово переселено. Тоді борці через суд визнали дії пенсійного фонду протиправними та зобов’язали цю установу проводити нарахування та виплату підвищення до пенсії відповідно до пункту «г» статті 77 Закону України «Про пенсійне забезпечення» в розмірі 25 % мінімальної пенсії за віком, починаючи з липня 2016 року. Однак, при проведенні відповідного перерахунку пенсійним фондом було утримано з його пенсійних виплат суми фіксованої індексації та змінено місяць підвищення пенсії. Тобто, на виконання рішення суду пенсійний фонд виплатив 1248 гривень Леонтію та збільшив розмір пенсії на 328 гривень, але, починаючи з липня 2016 року, при перерахунку пенсії припинив та утримав виплату фіксованої індексації в розмірі 150 гривень, бо розмір підвищення пенсії (328грн.) більший за суми індексації (150грн.). Це означає, що замість збільшення пенсії на 328 гривень, вона збільшилася лише на 178 гривень (328-150) та утримано близько 1400 гривень.

На думку Леонтія, така дія пенсійного щодо утримання сум індексації є протиправною, а тому просив допомогти йому встановити юридичну істину.

Спочатку борці детально проаналізувати суть звернення та чинне законодавство, яке регулює питання щодо утримання сум фіксованої індексації пенсії, переконалися, що пенсійній дійсно незаконно здійснив дії, внаслідок яких у пенсіонера знову було забрано немалі гроші. А тому, з метою захисту прав та інтересів Леонтія, борці надіслали належні листи до Володимир-Волинського об’єднаного управління Пенсійного фонду, Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області та Уповноваженого Верховної Ради України для досудового вирішення питання повернення заявнику грошей.

Жодна із вищевказаних установ не визнала порушення прав та інтересів Леонтія, навпаки, вказала на законність дій посадових осіб пенсійного фонду зіславшись на пункт 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення та на те, що, мовляв, і так збільшення пенсії.

Однак, борцям із такою позицією цих поважних установ неможливо було погодитися, бо це явно суперечило б правам Леонтія на отримання збільшеного розміру пенсії. Тому, невідкладно на Раді громадської організації «Борці за справедливість» було прийнято рішення про виділення для відновлення порушених прав Леонтія правника організація, щоб той підготував безкоштовно позовну заяву до суду.

Таку позовну заяву було прийнято Володимир-Волинським міським судом до розгляду та задоволено клопотання про звільнення Леонтія від сплати судового збору, бо без цього для звернення до суду необхідно було сплатити 1240 гривень, у той час, коли розмір його пенсії майже дорівнює цій сумі. Справа на розгляд потрапила  судді Каліщуку Андрію Аркадійовичу.

На розгляд цієї справи до суду прибули аж двоє представників місцевого пенсійного фонду – начальниця юридичного відділу Чишій Богдана та ще один начальник, якогось відділу. У суді вони не визнали позов та просили суддю відмовити у його задоволенні, далі надали свої десяти хвилині пояснення, якими доводили безпідставність вимог.

Проте, аналізуючи норми чинного законодавства та надані матеріали, суддя прийняв рішення, яким адміністративний позов задовольнив – визнав протиправними дії місцевого пенсійного фонду щодо зміни місяця підвищення пенсії Леонтія для проведення індексації та зобов’язав цю установу відновити нарахування та виплату суми фіксованої індексації пенсії.

Таким чином, права та інтереси Леонтія на підвищення пенсії відновлені.

Для перегляду судового рішення в Інтернет номер судової справи 154/2453/17.

Отже те, чого людина була позбавлена, а саме належної доплати до пенсії, вдалося відновити завдяки її зверненню до громадської організації та суду.

Якщо треба безкоштовний правовий захист, телефонуйте до нас за телефонами (03342) 3-58-80 або (063) 3500763. Окрім цього, ми чекаємо у своєму офісі за адресою: Волинська область, місто Володимир-Волинський, вулиця Лаврентія Горки, будинок 10.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть Shift + Enter щоб повідомити нас.