Версія для друку

До громадської організації «Борці за справедливість» звернувся житель Володимир-Волинського району, умовно – Василь,  повідомив, що 08 червня 2017 року інспектором Володимир-Волинського відділу поліції Кирієнком Володимиром Павловичем була незаконно та безпідставно складена постанова про накладення адміністративного стягнення, відповідно до якої його притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 122 КУпАП (порушення правил дорожнього руху). Причиною стало те, що він нібито не надав переваги іншому транспортному засобу, чим порушив вимоги п. 16.11 Правил дорожнього руху України. Оскільки жодного адміністративного правопорушення він не вчиняв,  попросив надати йому правовий захист.

Під час розгляду його звернення було встановлено, що Василь, рухаючись по автодорозі Н-22 на власному автомобілі Фольксваген Гольф, був зупинений інспектором поліції. Після зупинки він попросив у Василя документи – посвідчення водія, свідоцтво про реєстраціє транспортного засобу та страховий поліс. На запитання щодо причини зупинки, повідомив, що Василь, виїжджаючи з другорядної дороги не надав його службовому транспортному засобу (номерні знаки 0683) переваги, який рухався по головній дорозі, чим вчинив небезпеку для нього (інспектора поліції). На це Василь повідомив, що це неправда, оскільки будь-якої небезпеки ним не створено, а здійснюючи зміну напрямку, лише тоді помітив автомобіль, який знаходився на відстані 200-250 метрів від його транспортного засобу. Однак, інспектор все одно вимагав документи. Після цього він попросив інспектора повідомити спочатку його дані, однак він відмовився, мотивуючи тим, що уже повідомляв, хоч цього він не зробив. Лише після неодноразових вимог Василя, інспектор все ж повідомив свої дані та надав для ознайомлення своє службове посвідчення. Тоді Василь також надав запитувані документи.

Через декілька хвилин до Василя підійшов інспектор та попросив його пройти до службового автомобіля. Наголосимо, що інспектор був сам у службовому автомобілі.  На запитання про причину, відповів, що треба «переговорити».  Василь відмовився, а інспектор ще декілька разів наполягав на цьому. Коли Василь все ж наважився піти та присісти у службовий автомобіль, інспектор почав, кричати (у грубій формі), що вже не треба.

Через таку незаконну поведінку, Василь зателефонував на «102» та повідомив про протиправну поведінку інспектора.

Через 20 хвилин до автомобіля Василя знову підійшов інспектор та попросив його поставити підпис у постанові про накладення адміністративного стягнення. На це Василь йому повідомив, що будь-якого правопорушення не вчиняв та не згідний з постановою. При цьому, здійснено записи у постанові, що незгідний. Інспектор, віддавши йому вищевказані документи, пішов.

Оскільки будь-яких порушень правил дорожнього руху Василь не вчиняв, то дана постанова є незаконною. Також враховуючи те, що Василь є членом громадської організації та те, що його права та інтереси в грубій формі були порушені працівником поліції, то громадська організація підготовила позовну заяву до суду про визнання протиправною та скасування постанови щодо накладення адміністративного стягнення, відповідно до якої Василя притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 122 КУпАП та накладено штраф в розмірі 425 грн.

Через це, громадською організацією «Борці за справедливість» був наданий представник для представлення інтересів Василя у Володимир-Волинському міському суді.

Під час розгляду цієї справи представник Василя підтримав позов та просив його задовольнити.

Відповідач Кирієнко В.П. позов не визнав, суду пояснив, що рухався службовим автомобілем, у якому був сам, як раптом автомобіль під керуванням Василя виїхав з другорядної дороги на головну й продовжив рух в попутному напрямку чим порушив ПДР і створив йому перешкоди.  Зупинивши позивача, він йому представився і пояснив суть зупинки та порушення, яке водій допустив. Хотів обмежитись профілактичною бесідою і не притягати водія до відповідальності, однак останній не визнав себе винним у вчиненому, вів себе зверхньо, тому ним було прийнято рішення про притягнення водія до відповідальності. Просив відмовити у задоволенні позову.

Суддя оцінивши та дослідивши докази, прийшов до висновку, що інспектор не надав жодних доказів на підтвердження своїх заперечень, які б спростовували доводи Василя, а тому із врахування встановлених у судовому засіданні обставин, позовні вимоги позивача є підставними та обґрунтованими і підлягають задоволенню.

А тому, 22 червня 2017 року суддя постановив постанову, якою скасував постанову інспектора сектору реагування патрульної поліції Володимир-Волинського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області Кирієнка Володимира Павловича про притягнення Василя до адміністративної відповідальності.

В подальшому, організацією підготовлено скаргу до Головного управління поліції у Волинській області, у якій було викладено суть грубих порушень, які допустив інспектор. Як наслідок, у серпні наказом цього управління Кирієнку оголошено догану.

Щоб переглянути рішення суду в Інтернет, натисніть номер справи № 154/1568/17.

До усіх малозахищених людей! Якщо ваші права та законні інтереси порушено, то звертайтеся за безкоштовним правовим захистом до громадської приймальні (для перегляду адресу натисніть КОНТАКТИ).

У  статті «Борці довели незаконність рішення поліції, яким хотіли покарати учасника організації» (в попереднім номері випуску) описано іншу ситуацію, де інспектор поліції  Прокопюк Альберт хотів безпідставно притягнути до відповідальності особу. Однак за допомогою організації незаконну постанову було скасовано. Цей інспектор також притягнутий до відповідальності.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть Shift + Enter щоб повідомити нас.