Версія для друку

У жовтні 2017 року до приймальні громадської організації З’єднання борців «За справедливість» звернулося двоє пенсіонерів Віктор А. та Надія В., які проживають у Володимир-Волинському районі. Повідомили нам, що вони є особами, які зазнали політичних репресій, та вирішили проконсультуватися в організації, чи мають вони право на отримання доплат до пенсії.

В ході розгляду цих звернень борцями встановлено, що вони є особами, які необґрунтовано зазнали політичних репресій і згодом буди реабілітованими, у зв’язку з чим, згідно пункту «г» статті 77 Закону України «Про пенсійне забезпечення», мають право на отримання підвищення до пенсії у розмірі 50 відсотків мінімальної пенсії за віком (656 гривень). Далі, нами направлено листи до Володимир-Волинського Пенсійного фонду для без судового призначення Віктору та Надії доплати. Однак, ця поважна установа, залишила наші листи без задоволення. А тому, борцями вирішено безкоштовно підготувати для них позовні заяви до Володимир-Волинського міського суду про визнання дій пенсійного фонду незаконними та зобов’язати нарахувати та виплачувати доплату. При цьому, під час подання позовних заяв, пенсіонерам необхідно було сплатити судовий збір в розмірі по 1280 гривень кожному. Однак, оскільки їх розмір пенсії фактично дорівнював розміру судового збору, то борці підготували додаткові заяви про звільнення від його сплати.

Суд задовольнив заяви про звільнення від сплати судового збору та прийняв ці позовні заяви до свого розгляду.

Під час розгляду справи пенсійний фонд заперечував щодо задоволення позовних вимог посилаючись на “законність” своїх дій. Однак, суд дослідив додані сторонами докази, проаналізував законодавство та у листопаді 2017 року прийняв рішення, яким визнав дій пенсійного фонду незаконними та зобов’язав виплачувати Віктору та Надії доплату до пенсії в розмірі 50 відсотків мінімальної пенсії за віком (656 гривень).

Для перегляду судових рішень натисніть на номера справи № 154/2734/17 (Надія) та № 154/3058/17 (Віктор).

На моменту написання цієї статті Львівський апеляційний адміністративний суд розглянув апеляційну скаргу пенсійного фонду про скасування судового рішення по справі № 154/2734/17, та залишив дану скаргу без задоволення, а рішення суду без змін.

Для перегляду судового рішення щодо апеляційної скарги натисніть на номер справи № 876/11504/17 (Надія).

Громадська організація звертається до усіх малозахищених громадян права чи інтереси яких порушені, звертайтеся до нашої приймальні: м. Володимир-Волинський, вул. Лаврентія Горки, 10 (КОНТАКТИ для перегляду).

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть Shift + Enter щоб повідомити нас.