Версія для друку

У вересні 2017 року до громадської організації повторно звернулася жителька міста Володимир-Волинського — Поліна Р. На початку 2017 року вона уже зверталася до нас за безкоштовним правовим захистом та просила допомогти зобов’язати Володимир-Волинське об’єднане управління Пенсійного фонду України здійснити нарахування та виплату їй надбавки до пенсії. Тоді борці через суд визнали дії пенсійного фонду протиправними та зобов’язали цей орган проводити нарахування та виплату підвищення до її пенсії в розмірі 25 % мінімальної пенсії за віком (див. рішення суду).

Однак, після того як Павліна отримала виконавчий лист про примусове виконання рішення суду та самостійно подала його до відділу виконавчої служби, пенсійний фонд миттєво подав заяву до суду про зупинення виконавчого провадження та визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню.

Правник організації у цей час знаходився на відпочинку, то Павліна прибула уже до нас із ухвалою Володимир-Волинського міського суду, якою було визнано виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню (див. рішення суду). На запитання, що їй робити, відповідь була одна – прийти завтра. Тоді, нами було прийнято рішення про надання повторної безкоштовної правової допомоги бабусі з метою вчинення дій для скасування цього незаконного рішення суду, бо наслідком його прийняття є неможливість подальшого нарахування та виплати підвищення до пенсії. А це повірте немалі суми для особи пенсійного віку.

Суть складеної апеляційної скарги полягала у тому, що приймаючи оскаржуване рішення судом порушено норми матеріального та процесуального права. Також, нами було підготовлено заяву про звільнення від сплати судового збору, розмір якого складав 1408 гривень.

27 листопада 2017 року судді Львівського апеляційного адміністративного суду погодилися із змістом нашої скарги та скасували ухвалу Володимир-Волинського міського суду, якою було визнано виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню (див. рішення суду). Також пенсійний фонд повністю виконав рішення суду, в результаті Павліна отримала підвищення до пенсії в розмірі 25 % мінімальної пенсії за віком.

Таким чином, право Павліни на збільшення розміру пенсії було відновлено.

Отже те, чого людина була позбавлена, а саме належної доплати до пенсії, вдалося відновити завдяки її повторному зверненню до громадської організації та суду.

Якщо треба безкоштовний правовий захист, звертайтеся до нас (КОНТАКТИ для перегляду).

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть Shift + Enter щоб повідомити нас.