Версія для друку

У вересні 2017 року до громадської організації борців за справедливість звернулася пані Валентина із Володимир-Волинського району, яка попросила нас надати їй безкоштовний правовий захист у вирішенні питання щодо розірвання шлюбу між нею та її чоловіком і стягнення з нього аліментів. У зверненні повідомила, що у 2015 році було зареєстровано шлюб між нею та її чоловіком, від шлюбу у них народилася одна дитина. Спільне життя із чоловіком не склалося через відсутність взаєморозуміння, чоловік зловживає спиртними напоями та не дбає про інтереси сім’ї, від чого, виникають сварки. Станом на час звернення, вони проживають окремо, дитина живе із Валентиною.

Під час спілкування правник громадської організації повідомив Валентині, що організація не втручається у сімейне життя, а тому не може здійснити дії для розірвання шлюбу шляхом підготовки документів до суду, бо це суперечить принципу нашого нейтралітету у цих суспільних відносинах. Далі, було запропоновано їй спочатку звернутися до адвоката для розірвання шлюбу, а потім прийти до нас для вирішення питання стягнення аліментів. Однак, Валентина на це сказала, що коштів на адвоката у неї немає, а тому, попросила зробити виключення для неї, як малозахищеної. 

Оскільки права та інтереси Валентини та її дитини порушені, можливості самостійного захисту в неї нема, ми дійшли висновку, що вона є малозахищена,  внаслідок бездіяльності чоловіка, та враховуючи інші складові, про які ми не вправі розповідати, вирішили безкоштовно підготовити усі необхідні документи до суду про розірвання шлюбу, а згодом про стягнення аліментів.

Спочатку, Володимир-Волинський міський суд задовольнив заяву Валентини про відстрочення сплати судового збору за подання позовної заяви про розірвання шлюбу. 02 листопада 2017 року суд прийняв рішення про розірвання шлюбу (див. рішення суду). До суду чоловік так і не з’явився.

А 21 листопада 2017 року цей суд стягнув з колишнього чоловіка на користь Валентини аліменти на утримання дитини у розмірі 750 гривень щомісячно, починаючи з 17 жовтня 2017 року і до настання дитиною повноліття. Разом з цим, суд стягнув з чоловіка 640 гривень судового збору на користь держави (див. рішення суду). У суді чоловік позов визнав.

(з етичних міркувань імена змінено)

У нинішні економічно складні часи, коли неможливо найняти адвоката, бо кожна копійка на рахунку, особливо тоді, коли вихованням дітей займається хтось один із подружжя без підтримки другого, звертайтеся до нас у будь-який зручний для Вас спосіб. (КОНТАКТИ для перегляду)

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть Shift + Enter щоб повідомити нас.