Версія для друку
14 березня 2018 року суддя Володимир-Волинського міського суду Пікула Н.В. визнала директора Володимир-Волинської ЗОШ № 5 Костюк Ірину Ростиславівну винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 статті 212-3 Кодексу України про адміністративне правопорушення.

«Порушення Закону України “Про доступ до публічної інформації”, а саме: необґрунтоване віднесення інформації до інформації з обмеженим доступом, ненадання відповіді на запит на інформацію, ненадання інформації, неправомірна відмова в наданні інформації, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання недостовірної інформації, – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (ч. 2 статті 212-3 Кодексу України про адміністративне правопорушення)»

Підставою стало те, що Костюк І.Р. порушила Закон України «Про доступ до публічної інформації» шляхом неправомірної відмови у наданні інформації на запит громадської організації З’єднання борців «За справедливість».

У запиті організація просила надати інформацію про розпорядження ЗОШ № 5 коштами: сума витрачених коштів з 01.01.2017 року, потреби на які було витрачено такі кошти, залишкова сума коштів та джерела їх надходження .

У відповідь директор ЗОШ №5 повідомила, що провідний фахівець школи перебуває на лікарняному, у зв’язку з чим, запитувану інформацію буде підготовлено, як тільки вказана посадова особа приступить до виконання своїх обов’язків.

Однак, перебування одного з працівників установи на лікарняному не є підставою для ненадання інформації на запити допитувачів у встановлений ст. 20 Закону України « Про доступ до публічної інформації» строк і не відповідає вимогам ст. 22 даного Закону.

Оскільки, Костюк І.Р. порушила Закон України «Про доступ до публічної інформації» шляхом неправомірної відмови у наданні інформації на запит громадської організації З’єднання борців «За справедливість», то Уповноваженим ВРУ з прав людини на підставі звернення ГО «Борців за справедливість» було складення протокол про адміністративне правопорушення та направлено його до суду.

В судовому засіданні Костюк І.Р. свою вину у вчинені адміністративного правопорушення визнала та пояснила, що запитувану інформацію не змогла надати із-за відсутності працівника відповідального за її надання.

Станом на даний час, права та інтереси організації поновлено.

Для перегляду судового рішення натисніть на номер справи: 154/579/18.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть Shift + Enter щоб повідомити нас.