Версія для друку
У вересні 2017 року до громадської організації З’єднання борців «За справедливість» звернулася Олександра М. (пенсіонерка із міста Луцька), з проханням надати їй безкоштовний правовий захист, бо Луцький пенсійний фонд порушує її право на гідну доплату до пенсії. 

В ході розгляду звернення нами встановлено, що у 1947 році вона, будучи двохрічною дитиною, разом із своєю мамою була примусово виселена до табору, який знаходився у Кемеровській області. Після восьми з половиною років перебування у засланні, вона була звільнена, а на підставі Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій» визнана реабілітовано. Зважаючи на ці обставини, та вимоги пункту «г» статті 77 Закону України «Про пенсійне забезпечення», дана особа має право на підвищення доплати до пенсії у розмірі 50 відсотків мінімальної пенсії за віком, тобто 656 гривні. Але Луцький пенсійний фонд, всупереч Закону України «Про пенсійне забезпечення», виплачує їй надбавку до пенсії у розмірі 43,52 грн. на підставі постанови КМУ «Про підвищення рівня пенсійного забезпечення». Така виплата надбавки до пенсії у меншому розмірі ніж того вимагає Закон є явним порушенням прав та інтересів Олександри, бо відповідно до статті 22 Конституції України, не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод людини. Тому громадською організацією було задоволено прохання заявниці про безкоштовний правовий захист задля відновлення її права на надбавку до пенсії у більшому розмірі.

З метою відновлення порушеного права реабілітованої пенсіонерки, громадською організацією було підготовлено та направлено належний лист до Луцького об’єднаного управління Пенсійного фонду із вимогою невідкладного збільшення надбавки до пенсії Олександри. Проте пенсійна установа надала письмову відмову, пославшись на вищезазначену постанову Кабінету Міністрів.

Оскільки досудово відновити права та інтереси заявниці не вдалося, тому 01 лютого 2018 року громадською організацією безкоштовно підготовлено та подано у Волинський окружний адміністративний суд позов про визнання дії пенсійного фонду протиправними та зобов’язання його проводити нарахування та виплату доплату до пенсії у розмірі, які гарантує законодавство. Окрім цього, подано клопотання про відстрочення сплати судового збору, бо розмір пенсії Олександри практично дорівнював сумі судового збору – 1450 гривень.

Для розгляду цієї справи призначено суддю, який 06 березня 2018 року, незважаючи на заперечення пенсійного фонду проти задоволення позову, визнав протиправними його дії та зобов’язав проводити Олександрі нарахування та виплату підвищення до пенсії у розмірі 50 відсотків мінімальної пенсії за віком, починаючи з 01.08.2017 року з урахуванням виплачених сум. 

Для перегляду судового рішення натисніть на номер справи: 803/168/18.

 

Отже, завдяки БЕЗКОШТОВНОМУ правовому захисту громадської організації, реабілітованій пенсіонерці  Олександрі нараховуватиметься та виплачуватиметься пенсія на 656 гривні більше тої, яку вона одержувала. Тому якщо у когось у родині чи по сусідству проживають особи зі статусом реабілітованих, прохання звертатися за безкоштовним правовим захистом до громадської приймальні, яка функціонує на вулиці Лаврентія Горки, 10, що у Володимирі-Волинському. Окрім цього, кожний може отримати з цього приводу консультацію, якщо зателефонує за номерами (03342) 3-58-80 або (063)3500763. Нам ще можна написати листи або звернення на поштову адресу: а/с 99, м. Володимир-Волинський, 44702 або на електронну адресу pravnukzbzs@gmail.com.

 

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть Shift + Enter щоб повідомити нас.