Версія для друку

У жовтні 2017 року до громадської організації З’єднання борців «За справедливість» звернулося двоє пенсіонерів Федір Б. (1932р.н.) та Домна Б. (1929р.н.) із села Овадне Володимир-Волинського району, які повідомили нам про порушення вимог чинного законодавства з боку пенсійного фонду.

В ході розгляду звернень та вивчення отриманих документів встановлено, що у 1947 році Федір та Домна, будучи дітьми разом із сім’ями, були примусово переселено з території України у Кемеровську область (Росія). Згодом їх було звільнено та реабілітовано.

Отже, дані особи є такими, що зазнали політичних репресій, бо насильно та вимушено утримувалися в місцях спецпоселення, в умовах явного обмеження прав і свобод людини, та відповідно до пункту «г» статті 77 Закону України «Про пенсійне забезпечення», вони мають право на отримання доплати до пенсії в розмірі 25 відсотків мінімальної пенсії за віком (343 грн.).

Громадянам, які необґрунтовано зазнали політичних репресій і згодом були реабілітовані, призначені пенсії – на 50 процентів, а членам їх сімей, яких було примусово переселено, – на 25 процентів мінімальної пенсії за віком. (пункт «г» статті 77 Закону України «Про пенсійне забезпечення»)

Проте пенсійний фонд в порушення вимог вищевказаного Закону проводить виплату їм такого підвищення у розмірі лише 43,52 грн. замість (343 грн.) 25-ти відсотків мінімальної пенсії за віком, посилаючись на постанову КМУ від 16.07.2008 року № 654 «Про підвищення рівня пенсійного забезпечення».

Оскільки права та інтереси заявників явно порушені, а пенсійний фонд досудово вирішувати цей спір відмовився, то в грудні 2017 року громадською організацією безкоштовно підготовлено та подано у Володимир-Волинський міський суд адміністративний позов про визнання дій пенсійного фонду незаконними та зобов’язати його нарахувати та виплачувати доплату до пенсії.

При цьому, під час подання позовних заяв, пенсіонерам необхідно було сплатити судовий збір в розмірі по 1280 гривень кожному. Однак, оскільки їх розмір пенсії фактично дорівнював розміру судового збору, то борці підготували додаткові заяви про звільнення від його сплати.

Для розгляду цієї справи було призначено суддю Володимир-Волинського міського суду Пікулу Надію Василівну, яка задовольнила заяви про звільнення від сплати судового збору та прийняла ці позовні заяви до свого розгляду.

Пенсійний фонд подав до суду письмові заперечення щодо задоволення позовних вимог посилаючись на “законність” своїх дій.

29 січня 2018 року рішенням суду зобов’язано Володимир-Волинське об’єднане управління Пенсійного фонду України проводити нарахування та виплату підвищення до пенсії відповідно до пункту «г» статті 77 Закону України «Про пенсійне забезпечення» в розмірі 25 відсотків мінімальної пенсії за віком, починаючи з 01.11.2017 року з врахуванням виплачених сум. (рішення суду див. нижче)

Судові рішення (натисніть на посилання): № 154/3227/17 (Федір) та № 154/3229/17 (Домна).

Далі громадською організацією до пенсійного фонду підготовлено заяви про добровільне виконання рішень суду, які повністю були виконані шляхом нарахування та виплату підвищення до пенсії.

Отже те, чого людина довготривалий час була позбавлена, а саме належної доплати до пенсії, вдалося відновити завдяки її зверненню до громадської організації та суду.

Разом з цим, за допомогою громадської організації, заявники отримали посвідчення реабілітованого та потерпілого від політичних репресій. Згідно яких вони мають право на пільги, передбачені рішенням Волинської обласної ради та Законом України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні».

З метою отримання безкоштовного правового захисту, прохання зателефонувати до нас за телефонами (03342)3-58-80 або (063)3500763. Окрім цього, ми чекаємо у своєму офісі за адресою: м. Володимир-Волинський, вул. Л.Горки, 10.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть Shift + Enter щоб повідомити нас.