Версія для друку
У жовтні 2017 року до громадської організації З’єднання борців «За справедливість» звернувся Микола П. (1966р.н.) із села Лудин Володимир-Волинського району, який повідомив нам про порушення його прав з боку ПрАТ «Укрзахідвуглебуд».

В ході розгляду звернення та вивчення отриманих документів встановлено, що він перебував у трудових відносинах з ПрАТ «Укрзахідвуглебуд», працюючи у ВСП «Шахтобудівельне управління № 2» з 2006 року по 25 вересня 2017 року, та був звільнений з роботи відповідно до п.1 ст.40 КЗпП України (у зв’язку із скороченням штату працівників). В день звільнення підприємство з ним не розрахувалось по заробітній платі за період з 2016 року по 25 вересня 2017 року, посилаючись на відсутність коштів. У зв’язку з цим просив допомогти йому стягнути з ПрАТ «Укрзахідвуглебуд» в його користь заборгованість по заробітній платі.

Оскільки, права та інтереси заявника явно порушені, а кошти на отримання послуг адвоката у нього відсутні, враховуючи інші складові, про які ми не вправі розповідати, вирішили безкоштовно надати правовий захист для стягнення заборгованості по заробітній платі.

Зі слів заявника, підприємство відмовилося надавати довідку про суми заборгованості по заробітній платі.

Громадською організацією було підготовлено заяви до ПрАТ «Укрзахідвуглебуд» про виплату заборгованості та надання документів. Однак, такі заяви залишилися без задоволення.  

Також, було подано заяви до органів держпраці про порушення вимог трудового законодавства. Згідно отриманої відповіді встановлено, що спеціалістом з питань праці було проведено позапланову перевірку у ПрАТ «Укрзахідвуглебуд» за результати якої, відносно директора складено адміністративні матеріали та приписи, а сума невиплаченої заборгованості по заробітній платі становить 13 500 грн.

ПрАТ «Укрзахідвуглебуд» не виконало приписи органу держпраці, а рішенням суду директора притягнуто до адміністративної відповідальності.

За результатами розгляду заяв про невиплату заробітної плати, які подані до правоохоронних органів, було відкрито кримінальне провадження.

Оскільки досудове врегулювання питання щодо стягнення заборгованості по заробітній платі не можливе, то нами безкоштовно підготовлено відповідні документи до Володимир-Волинського міського суду, а також надано правника громадської організації для здійснення представництва прав та інтересів Миколи у суді.

Судом було прийнято до розгляду позовну заяву та витребувано у ПрАТ «Укрзахідвуглебуд» необхідні докази. Представник відповідача до суду не з’явився.

06 червня 2018 року рішення суду було стягнуто на користь Миколи заборгованість по заробітній платі в розмірі 11259 грн.

Судове рішення (натисніть на посилання): № 154/895/18.

У нинішні економічно складні часи, коли неможливо найняти адвоката, бо кожна копійка на рахунку, особливо тоді, коли роботодавець не виплачує заробітну плату, звертайтеся до нас у будь-який зручний для Вас спосіб. (КОНТАКТИ для перегляду)

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть Shift + Enter щоб повідомити нас.