Версія для друку
Після, навіть, успішного вирішення справи в суді, в Україні є чималий клопіт необхідності знайти спосіб довести справу до логічного кінця, оскільки, хоч виконання судового рішення є завершальною стадією судового захисту, та державна виконавча служба недуже прислухається до суду, з особливих українських причин беззаконня.

Відповідно до КАС України, судове рішення, яке набрало законної сили, є обов’язковим до виконання. Але досить часто рішення суду, яке набрало законної сили, щодо зобов’язання Пенсійного Фонду України (ПФУ) відновити виплату пенсії позивачу з урахуванням заборгованості, що утворилась, органами ПФУ виконується не досить швидко або не виконується певний час. Державна служба не хоче забирати гроші в держави, яка їй платить, але знаходять інші причини. Як то:

Значне навантаження на управління ПФУ.
Відмова програмного забезпечення.
Безвідповідальність: працівники управління ПФУ, у тому числі керівник, який безпосередньо відповідальний за роботу управління, переконані у відсутності будь-яких загроз у разі не виконання одного чи кількох рішень суду, оскільки, як правило, кожного місяця суд передає до управління ПФУ для виконання значну кількість рішень, а зарплати в ПФУ якось залежні від наповнення фонду, ще й на премію можна розраховувати за не розтрату ваших коштів з їхнього фонду.

Отже, рішення суду на вашу користь – це лише перша сходинка на шляху до отримання виплат.

З бідою невиконання судового рішення звернувся до громадської організації борців за справедливість пенсіонер Петро Г., який повідомив, що 03 грудня 2010 року рішенням Володимир-Волинського міського суду було задоволено його позов і визнано дії Володимир-Волинського пенсійного фонду незаконними та зобов’язано здійснити перерахунок і виплату йому основної та додаткової пенсії за період з 01.08.2010 року по 03.12.2010 року включно на підставі ст.ст. 50, 54 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». У 2013 році Петро отримав виконавчий лист та подав його до органів виконавчої служби. Однак, пенсійний фонд рішення не виконав. Просив у борців за справедливість безкоштовний правовий захист для спонукання пенсійного фонду виконати рішення суду.

Після розгляду звернення Петра та вивчення доданих документів, підготовлено належні заяви до Головного територіального управління юстиції у Волинській області та пенсійного фонду з метою вчинення подальших дій задля виконання рішення суду.

Згодом, до нашого офісу завітав Петро, подякував, що він отримав виплату в розмірі 19576,05 гривень.

Так, з допомогою борців за справедливість, було відновлено права та інтереси Петра, судом і забезпечене їхнє виконання в натурі.

З метою отримання безкоштовного правового захисту, телефонуйте нам (03342)3-58-80 або (063)3500763. Також, чекаємо в офісі за адресою: м. Володимир-Волинський, вул. Лаврентія Горки, 10.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть Shift + Enter щоб повідомити нас.