Версія для друку
На цей раз (у серпні 2018 року) до громадської організації З’єднання борців «За справедливість» звернулася жителька села Острівок Володимир-Волинського району Тетяна М., член родини реабілітованих внаслідок політичних репресій, з проханням допомогти добитися виплати їй 25% підвищення до пенсії. Вивченням наданих заявницею документів було встановлено, що 14 травня 2018 року Волинською обласною радою їй видано безтермінове посвідчення реабілітованого та потерпілого від політичних репресій. Проте Пенсійний фонд, до якого звернулася Тетяна М. про перерахунок пенсії, в порушення вимог пункту «г» статті 77 Закону України «Про пенсійне забезпечення» замість 25-ти відсотків мінімальної пенсії за віком проводить виплату підвищення у розмірі лише 43,52 грн., посилаючись на постанову КМУ від 16.07.2008 року № 654 «Про підвищення рівня пенсійного забезпечення».

Це не перший випадок, коли борицям за справедливість доводилося братися за відновлення порушених прав реабілітованих та членів їх сімей. Тож досвід підказує, що першими кроками на відновлення прав має бути досудове вирішення спору. Для цього, як завжди готувалося звернення до місцевого управління Пенсійного фонду. Проте відповіді за шаблоном, оскільки у своїй діяльності Пенсійний фонд керується винятково кабмінівським документом, ігноруючи норми закону.

Тому у вересні 2018 року громадською організацією прийнято рішення безкоштовно підготувати та подати від імені пенсіонерки Тетяни до Волинського окружного суду адміністративний позов про визнання протиправною бездіяльність Пенсійного фонду та зобов’язати його нарахувати та виплачувати 25% доплату до пенсії замість тієї мізерії, яку встановив уряд.

24 жовтня відбувся судовий розгляд. Забігаючи наперед, скажемо – повністю суд задовільнив підготовлений борцями позов. Суддя під час розгляду справи заперечення Пенсійного фонду до уваги не взяв, а при винесенні рішення, належно, керувався нормами Закону України «Про пенсійне забезпечення». Суд визнав протиправною діяльність Володимир-Волинського об’єднаного управління Пенсійного фонду щодо нездійснення нарахування підвищення до пенсії в розмірі 25% мінімальної пенсії за віком і зобов’язав провести нарахування підвищення до пенсії починаючи з 1 червня 2018 року. Крім того, усі судові витрати суд стягнув з управління Пенсійного фонду. (див. рішення суду по справі № 0340/1919/18)

Ось так вчергове завершився розгляд справи, де сторонами виступають незахищені пенсіонери, а другою – Пенсійний фонд. І вкотре повним фіаско для установи, яка повинна дбати про пенсіонерів.

Ця справа вкотре доводить, що де в справі є борці за справедливість, справедливість буде! До речі, це не перша судова справа, де однією із сторін процесу виступає орган державної влади – пенсійний фонд, і суд у більшості випадків, де нема борців за справедливість, не приймає бік тих, кого пенсійний фонд обманює. Тому, коли хтось із вас потрапив в подібне становище, звертайтеся до правників відокремленого підрозділу громадської організації З’єднання борців «За справедливість» у Волинській області. Тут ретельно вивчать вашу проблему та безкоштовно допоможуть в оформленні усіх необхідних документів. Телефонуйте (03342)3-58-80 або (063)3500763, приходьте вул. Л.Горки, 10 м. Володимир-Волинський.

 

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть Shift + Enter щоб повідомити нас.