Версія для друку
У січні 2019 року до громадської організації З’єднання борців «За справедливість» за правовою допомогою звернулася жителька міста Тернопіль пенсіонерка Євгенія К. Під час вивчення її справи з’ясували, що 04 травня 2018 року Тернопільською міською радою їй видано безстрокове посвідчення особи, потерпілої від політичних репресій. З 1 червня Тернопільське об’єднане управління пенсійного фонду, де жінка перебуває на обліку, встановило підвищення до пенсії в розмірі 43,52 грн. як членам сімей примусово виселених, керуючись постановою КМУ від 16 липня 2008 року №654.

Для борців за справедливість, це не перша справа, що потребує допомоги реабілітованим. Негайно підготовлено і надіслано до Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду заяву з відповідними копіями документів Євгенії К. про необхідність здійснити перерахунок пенсії з врахуванням надбавки у розмірі 25% мінімальної пенсії за віком, як це гарантує п. «г» статті 77 Закону України «Про пенсійне забезпечення».  У лютому надійшла стандартна відписка Пенсійного фонду: «з 1 червня 2018 року заявниці до пенсійної виплати встановлено підвищення відповідно до постанови КМУ «Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян» від 16 липня 2008 року №654. Підвищення до пенсії виплачується відповідно до норм чинного законодавства». Але борці за справедливість вже добре знають, що це нагла брехня! Заздалегідь передбачувана, тому громадська організація безкоштовно від імені Євгенії подає позовну заяву до Тернопільського окружного адміністративного суду про визнання дій пенсійного фонду незаконними та примусово зобов’язати його нарахувати та виплачувати доплату в розмірі 25 відсотків мінімальної пенсії за віком, починаючи з 1 червня 2018 року.

Знову нагло, управління Пенсійного фонду з викладеними фактами у позовній заяві не погодилося, тому подало до суду свій відзив, заперечуючи законне право реабілітованої особи на одержання доплати, гарантовану законом.

Тернопільським окружним адміністративним судом 17 квітня 2019 року, за правилами спрощеного позовного провадження, розглянуто справу та прийнято рішення задовольнити вимоги Євгенії шляхом визнання дій Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду незаконними та зобов’язано виплачувати доплату в розмірі 25 відсотків мінімальної пенсії за віком з 1 червня 2018 року. Крім цього рішенням суду стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду на користь Євгенії К. судовий збір в розмірі 768, 40 грн. Варто додати, що на судове засідання до Тернополя пенсіонерці Євгенії не довелося вирушати, оскільки громадська організація надала до суду клопотання про розгляд справи за її відсутності. (див. рішення суду по справі № 500/607/19)

Після того як рішення вступило в законну силу, за порадою й з допомогою борців, Євгенія К. подала до Пенсійного фонду заяву про добровільне його виконання. Так вчергове громадська організація борців за справедливість допомогла реабілітованій особі поновити своє законне право на гідну надбавку до пенсії, а не ту подачку, гарантовану урядовим документом ще десятирічної давності, яка явно суперечить Закону.

Ця справа також доводить, що де в справі є борці за справедливість, —справедливість буде! Хоч суд у більшості випадків, де нема борців за справедливість, не приймає бік тих, кого пенсійний фонд обманює.

З’єднання борців «За справедливість» у Волинській області завжди чекає Вас., якщо Вам потрібний безкоштовний правовий захист, телефонуйте (03342)3-58-80 або (063)3500763, приходьте вул. Л.Горки, 10 м. Володимир-Волинський.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть Shift + Enter щоб повідомити нас.